lipiec 24, 2024

niedziela, 15 listopad 2015 21:48

Targi Gra i Zabawa | Festiwal Gramy | Festiwal Czytamy

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMEREXPO w Gdańsku, gdzie w dniach 21-22 listopada odbędą się 4. targi Gra i Zabawa, 11. edycja Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - Festiwal Gramy oraz Festiwal Czytamy.

Ponad 7 tysięcy osób odwiedziło ubiegłoroczną imprezę. Grant zapewnia ponad 700 tytułów planszówek w festiwalowej wypożyczalni oraz 300 stolików przy których możecie oddać się współawodnictwu. Festiwal Gramy to idealne miejsce nie tylko dla zapalonych miłośników gier, ale i tych, którzy dopiero zaczynają. Podczas festiwalu odbędą się dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych, prowadzone przez specjalistów z branży gier oraz znanych projektantów tytułów. Gościem specjalnym tegorocznej odsłony będzie Fréderic Moyersoen.

Po raz kolejny na Targach rozegrane zostaną Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Prezesa MTG SA oraz Mistrzostwa Gry w Kapsle firmy TREFL. W programie festiwalu znajdzie się także turniej gry 5 sekund, finał Mistrzostw Polski w Splendor o nagrodę główną w wysokości 1000 zł oraz finał plebiscytu GRA ROKU podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni wydawcy najlepszych tytułów roku 2015. W przygotowanej przez Polish Garrison 501st Legion STREFIE GWIEZDNJE MOCY na miłośników Gwiezdnych Wojen czekać będzie moc atrakcji, m.in. Akademia Imperialna, konkurs strojów dla dzieci, trooping. 

W tym roku po raz drugi odbędzie Festiwal CZYTAMY, podczas którego można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Głównym Partnerem tej części targów jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, która zaprasza wszystkich do wspólnych warsztatów literackich, spotkań z autorami książek dla dzieci i dorosłych oraz do zabawy przy bitwach komiksowych.


GRA I ZABAWA 2015
21 listopada, godz. 10.00-20.00
22 listopada, godz. 10.00-18.00
AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk | www.graizabawa.com.pl