czerwiec 07, 2023

piątek, 06 maj 2016 22:39

Oficjalny prequel filmu "Warcraft: Początek"

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

18 maja odbędzie się premiera najnowszej książki z uniwersum WarCraft. Książka autorstwa Christie Golden będzie nosiła tytuł "Warcraft: Durotan".

10 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie film "Warcraft: Początek". Z tej okazji wydawnictwo Insignis Media przygotowało dwie premiery książkowe ściśle powiązane z filmem. „Warcraft: Durotan" Christie Golden to zapierająca dech w piersiach opowieść o wydarzeniach, które zaważyły na losach Klanu Mroźnego Wilka; to pełna magii i pasji historia Durotana, wodza klanu, zmuszonego do podjęcia trudnych decyzji w obliczu rozpadu świata Draenor, ojczyzny orków. Powieść „Durotan" autorki dobrze znanej wielbicielom uniwersum Warcraft jest oficjalnym prequelem filmu „Warcraft: Początek". Opowiada o zdarzeniach prowadzących wprost do spektakularnych przygód mieszkańców fantastycznych światów przedstawionych w filmie. 

Obrazowi Duncana Jonesa towarzyszyć będą dwie książki: wspomniany „Durotan" (premiera 18.05) oraz „Warcraft" również pióra Christie Golden. Filmowe powieści to jeszcze nie wszystko, co wydawnictwo Inisignis przygotowało dla fanów produkcji spod znaku firmy Blizzard. Jeszcze przed wakacjami na księgarskie półki trafi również opowieść wprowadzająca do zapowiadanej na sierpień gry „World of Warcraft: Legion", czyli książka „Illidan" Williama Kinga.

W świecie Draenoru silny i niezależny Klan Mroźnego Wilka musi mierzyć się z coraz surowszymi zimami i malejącą populacją raciczników. Kiedy na Grani Mroźnego Ognia pojawia się tajemniczy Gul'dan i roztacza przed Wilkami wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich, wódz klanu, Durotan, staje przed niezwykle trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje klanu czy poprowadzić swój lud w nieznane?

Iwona