marzec 01, 2024

czwartek, 06 październik 2016 07:33

"Eldritch Horror: Widma Carcosy" – zapowiedź

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodatek do gry "Eldritch Horror: Przedwieczna groza" – "Widma Carcosy" od Galakty dostępny już w tym tygodniu. "Widma Carcosy" przenoszą akcję gry do międzygwiezdnego miasta Carcosa i wprowadzają nowego przedwiecznego – Hastura, Króla w Żółci. 

Pojawią się również potwory Byakhee, które można przywołać za pomocą zaklęcia i kontrolować odpowiednio silną wolą. Karta przedmiotu z księgą „Króla w Żółci” wzbogaci umiejętności posiadającego ją bohatera, jednak tylko wtedy, gdy popadnie on w nowy stan – Plagę szaleństwa, co odbije się na liczbie jego Sprzymierzeńców.

Uwięziony wśród gwiazd

Daleko od ziemi, w pobliżu gwiazdy Aldebaran, wije się Nieopisywalny. Mimo że gwiazda jest daleko, a patrzący na nią ludzi nie zdają sobie sprawy z tego, co jest ukryte w jej pobliżu, Wy wiecie. Wiecie też, że kultyści rozpoczęli swoje rytuały w mrocznych kryjówkach. Że wszechobecne szaleństwo zwiastuje nadejście okropnej grozy. Widzieliście Żółty Znak.

Hastur to nowy Przedwieczny, z którym przyjdzie Wam walczyć w Widmach Carcosy. Gra z tym przeciwnikiem będzie krótsza, ale bardziej intensywna, a każda decyzja będzie miała olbrzymi wpływ na losy badaczy. Żeby wygrać grę, należy rozwiązać zaledwie 2 tajemnice, ale nawet to może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, kiedy Hastur ześle na graczy potworne wizje, będące prostą drogą do obłędu.

Jeśli Hastur się przebudzi, jego wpływ zacznie być znacznie bardziej odczuwalny, a jego wynaturzona forma będzie przepływać do tego świata, a czasem nawet badacze doświadczą wizji samej Carcosy. Kiedy gwiazdy ustawiają się w ustalonym porządku, gracze mogą dokonać wyboru: albo jeden z nich otrzyma Stan Plagę Szaleństwa, albo wszyscy gracze stracą tyle poczytalności, ile jest bram na planszy. Plaga Szaleństwa to nowy stan, który sprawia, że otaczający gracza sprzymierzeńcy zaczynają zachowywać się podejrzanie.