marzec 29, 2023

wtorek, 31 maj 2016 17:18

Boss Monster w finale Pixel Awards 2016

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mroczne podziemia i pikselowe klimaty nie pozostawiają nikogo obojętnym. Miło nam ogłosić, że gra "Boss Monster" zakwalifikowała się do finału Pixel Awards 2016 w kategorii Total Blackout (najlepsza gra planszowa).

To już 4. edycja największego w Polsce międzynarodowego konkursu dla twórców gier niezależnych. Wszystko rozstrzygnie się na imprezie Pixel Heaven w dniach 3-5 czerwca 2016 r. w Warszawie. O tym, kto zdobędzie laur zwycięzcy zdecyduje jury oraz (w przypadku kategorii Grand Prix) publiczność. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 4 czerwca 2016. "Boss Monster" to gra karciana inspirowana klasycznymi grami wideo z klimatyczną grafiką pixel art. Gracz staje przed prawdziwym wyzwaniem – musi wcielić się w rolę czarnego charakteru, potężnego bossa, zbudować podziemia, zwabić do nich poszukiwaczy przygód... a potem wybić ich co do jednego!

Twórcy gry – bracia Chris i Johnny O'Neal – zbierali fundusze na publikację gry za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, obawiali się jednak, że kwota może okazać się zbyt wysoka. Nieoczekiwanie w ciągu 30 dni udało im się zebrać zawrotną sumę 215 tysięcy dolarów. Był to pierwszy sygnał, że "Boss Monster" może spotkać się z dużym zainteresowaniem fanów retro gier. Od czasu amerykańskiej premiery w lipcu 2013 roku, gra cieszy się rekordowym powodzeniem. Sprzedano już niemal 30 tys. egzemplarzy "Boss Monstera". Bracia O'Neal, zachęceni sukcesem, rozpoczęli prace nad kolejną częścią. Powstała też aplikacja "Boss Monstera" na urządzenia mobilne.

3 czerwca to również data premiery "Niezbędnika bohatera" - dodatku do gry "Boss Monster". Rozszerzenie "Niezbędnik bohatera" wprowadza do gry karcianej "Boss Monster" nowość − karty przedmiotów, które zmieniają bohaterów w prawdziwe maszyny do expienia. Pokonaj uzbrojonych po zęby śmiałków, ograb ich z przedmiotów i zdobądź nowe ofensywne zdolności.