czerwiec 01, 2023

czwartek, 19 listopad 2015 14:03

"Game of Thrones" - premiera już jutro

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Game of Thrones" - gra oparta na kultowym serialu HBO i prozie George'a R.R. Martina, pojawi się na polskim rynku w dniu 20 listopada 2015 roku, na platformy PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360. Przedstawia ona okrutne dzieje pięciu rodów walczących o prymat i Żelazny Tron. Intrygi, zemsta i bezpardonowa walka o władzę zostały podane w konwencji nieliniowej gry przygodowej, za stworzenie której odpowiedzialne jest studio Telltale Games.

Formuła rozgrywki znana jest m.in. z wielokrotnie nagradzanych The Walking Dead, czy The Wolf Among Us. Gracz zostaje wciągnięty w wir zaskakujących zdarzeń, wcielając się w członka dumnej rodziny Forresterów – szlachetnego rodu z północy Westeros, bliskiego i lojalnego Starkom z Winterfall. Dzięki temu wydarzenia znane z książki, czy serialu, będzie można obejrzeć tym razem z zupełnie nowej perspektywy. To nowa opowieść osadzona w świecie „Gry o Tron", towarzysząca głównym wątkom serialu, dzięki której odwiedzimy także doskonale znane miejsca – jak Królewską Przystań, Mur, czy Winterfell. Postacie w grze mówią głosami aktorów znanych ze słynnej ekranizacji. Są to m.in. Peter Dinklage jako Tyrion Lannister, Kit Harington jako Jon Snow, Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen, Lena Heady jako Cersei Lannister oraz Iwan Rheon jako Ramsay Snow.

„Są takie tytuły, które mówią same za siebie. Tak właśnie dzieje się w przypadku Game of Thrones. Gra, podobnie jak inne w dorobku Telltale Games, została podzielona na epizody, które pojawiały się w kilkutygodniowych odstępach. Techland postarał się, aby kompletny zestaw wszystkich sezonów gry był dostępny na polskim rynku w miłym dla oka wydaniu i rozsądnej cenie." – komentuje Anna Jasińska, Senior Brand Manager Wydawnictwa

W przypadku wersji na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PC, na płycie znajdzie się 5 epizodów, a ostatni, szósty, będzie można ściągnąć z sieci. Wersje na Xbox 360 i Xbox One zawierają na płycie jeden epizod, a pozostałych pięć należy pobrać online.

Game of Thrones na rynku polskim wydaje Techland. Gra dostępna będzie od 20 listopada 2015 roku, w wersji na PC (119,90zł) oraz na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360 (139,90zł).

 

Media