lipiec 20, 2024

piątek, 10 wrzesień 2021 14:45

Świętuj z nami DZIEŃ BATMANA 2021!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym roku Dzień Batmana, czyli święto fanów i sprzedawców komiksów o Mrocznym Rycerzu, przypada w sobotę, 18 września. Tego dnia po prostu TRZEBA przeczytać komiks o Batmanie! Wydawnictwo Egmont przygotowało z tej okazji aż trzy albumy z postacią Batmana w roli głównej: prawdziwą gratkę dla fanów gry Fortnite i Batmana, czyli album „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy”, antologię „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur oraz pierwszy tom nowej serii „Batman Death Metal” który pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum.

Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znany jest na całej Ziemi. Postać ta już od ponad 8 dekad pobudza wyobraźnię nie tylko czytelników jego przygód, ale też szerokiego grona pisarzy i artystów. Elastyczność świata Mrocznego Rycerza pozwala bowiem na niezliczone interpretacje mitu bohatera walczącego, pod wpływem osobistej tragedii, z niesprawiedliwością. Na cześć tego superbohatera wydawnictwo DC Comics w 2013 roku ustanowiło Dzień Batmana, który na całym świecie jest okazją do świętowania fenomenu Mrocznego Rycerza. W Polsce wydawnictwo Egmont celebruje tegoroczne święto Batmana oddając w ręce fanów trzy wyjątkowe albumy, przeznaczone dla fanów w różnym wieku.

7 września na polskim rynku zadebiutował album „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy”. Poza komiksową opowieścią, w której Batman zostaje wciągnięty do nieznanego świata i musi znaleźć sposób ucieczki z niekończącej się pętli chaosu i walki, album zawiera specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze Fortnite siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC. Znakomici twórcy komiksowi: Christos Gage, Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Decastro i John Kalisz połączyli w tym albumie siły z Donaldem Mustardem, dyrektorem kreatywnym Epic Games. Czytelnicy zostaną wciągnięci wraz z Batmanem do jego świata i pomogą mu rozwiązać tajemnice związane z fenomenem jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

 
14 września Mroczny Rycerz ruszy na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC, który udowodni, że Batman to fenomen, który przekracza granice państw i granice kulturowe. Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Twórcy odpowiadający za rozgrywającą się w Polsce historię z Batmanem to Piotr Kowalski (rysunki), Tomasz Kołodziejczak (scenariusz) oraz Brad Simpson (kolory).


29 września ukaże się pierwszy tom albumu „Batman Death Metal”, który pokaże czytelnikom, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? 

Komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo to niesamowita i niezwykle kunsztowna opowieść wzbogacona dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James TynionIV, Daniel Warren Johnson czy Garth Ennis. Album zawiera też specjalną kartę do gry „DC Batman: Metal”.

Świętując tegoroczny Dzień Batmana wydawnictwo Egmont nie zapomina o fanach gier i zapowiada na listopad premierę gry „DC Batman: Metal”, w której gracze będą ratować Batmana oraz innych uwięzionych Superbohaterów, by ruszyć na ratunek Multiwersum. Równolegle z grą ukaże się dodatek crossover „DC Batman: Ninja” oparty na filmie animowanym „Batman Ninja”. Zarówno gra jak i dodatek zostaną wydane w ramach znanej już polskim graczom serii DC Deck Buliding Games.