lipiec 13, 2024

wtorek, 26 marzec 2024 11:48

Konkurs: Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ludzkość zmiotła życie z powierzchni Ziemi. W Paryżu przeniosło się ono do podziemnego labiryntu tuneli metra. Ocaleli z zagłady zasiedlili niektóre stacje Lewego Brzegu. Ich społeczności utrzymują kontakt, lecz często pogrążają się w konfliktach. Śmiercionośne promieniowanie sprawia, że nie ma mowy o wyjściu na powierzchnię, a Prawy Brzeg… to przeklęte miejsce.

W wijących się pod ziemią trzewiach paryskiego metra Madonna z Bac próbuje ocalić to, co pozostało z populacji europejskiej stolicy, niegdyś tętniącej życiem. I nie zawaha się użyć siły. Bo tu, w metrze, ciemność panuje nad światłem, więc złe emocje żyją dłużej i intensywniej, o urazach nie da się szybko zapomnieć, a nienawiść jest ostra jak brzytwa.

Powieść Pierre’a Bordage’a „Lewy brzeg” to pierwsza część trylogii „Uniwersum Metro 2033. Paryż” – mrocznego, barokowego dzieła, znakomicie wpisującego się w świat wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

 

 

~  ღ ~  ღ ~ ღ ~


NAGRODA W KONKURSIE

2 x książka "Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg"

 

ZADANIE KONKURSOWE

Napisz czy wolałabyś/wolałbyś żyć w świecie metro 2033, czy świecie standardowej apokalipsy zombie? Odpowiedź uzasadnij.

 

REGULAMIN
1. Konkurs przeznaczony jest tylko dla osób z adresem korespondencyjnym na terenie Polski.
2. Każdy czytelnik secretum może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
3. Zgłoszenia należy przesyłać poprzez formularz kontaktowy, w temacie pisząc "Metro 2033". 
4. W zgłoszeniu należy podać: odpowiedź na zadanie konkursowe, imię, nazwisko i miejscowość.
5. Na odpowiedzi czekamy do 7 kwietnia 2024 r., do godziny 23:59.
6. Wyniki oraz lista zwycięzców zostaną podane w ciągu 10 dni od zakończenia konkursu.
7. Nagrody zostaną wysyłane w ciągu 2 tygodni od otrzymania danych adresowych zwycięzców. W przypadku, gdy nie podadzą ich w ciągu dwóch tygodni, nagroda przepada.
8. Wysłanie zgłoszenia konkursowego wiąże się z akceptacją warunków przetwarzania danych osobowych określonych w polityce prywatności.

 

 

Czytany 3126 razy