lipiec 24, 2024

niedziela, 31 październik 2021 21:30

Lektury na Halloween - wybór redakcji

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Halloween święto duchów i popkultury. Jedna z najpopularniejszych, fantastycznych inspiracji. Z tej okazji nasze redaktorki przygotowały propozycje mrocznych lektur, idealnych by w domowym zaciszu, po swojemu uczcić ten wyjątkowy dzień.

GRAHAM MASTERTON - FESTIWAL STRACHU

Mini historyjki nasycone mrocznymi obrazami wyobraźni i skondensowaną muzyką strachu. Dziesięć opowiadań wybornie podkręcających halloweenową atmosferę. Jest zatrważająco i makabrycznie, koszmarnie i obrzydliwie, a szkarłatne smugi występują niemal w każdej odsłonie. Mieszanki ludzkich wad, przesądów, legend i wierzeń atrakcyjnie podsycają zmysły. Intryga prosta lub złożona, mniej lub bardziej do uwierzenia, wyczerpująca temat lub zaledwie go dotykająca, aby dopowiedzieć resztę samemu. Różnorodność opowiadań, dla bardziej wrażliwych mniej przekonujące w wydźwięku, dla żądnych mocnych wrażeń, mocno szarpiące strunami odkrywanych lęków, zwłaszcza powstałych w dzieciństwie. "Festiwal strachu" Grahama Mastertona nie wprowadza w trwogę dużego kalibru, ale mile wzbudza drżące fale ciemnych cieni imaginacji, sympatycznie podgrzewa wybujałe i spaczone odbicia irracjonalnej rzeczywistości, a przy tym tworzy harmonię zabawnych tonów satyry. Iza, https://bookendorfina.blogspot.com/

DAN SIMMONS - LETNIA NOC

Książka, którą zdecydowanie musicie przeczytać w Halloween, to "Letnia noc" Dana Simmonsa. Co prawda za jej sprawą przenosimy się do letnich, pierwszych wakacyjnych dni, ale nie dajcie się zwieść- ta historia niewiele ma wspólnego z sielankową atmosferą. Czający się w szkole mrok szybko sprawi, że przeniknie Was dreszcz przerażenia. I nie opuści Was aż do zakończenia lektury. To, co czai się w każdym ciemnym kącie Elm Haven, będzie wypełniało Wasze myśli jeszcze długo po zamknięciu książki. "Letnia noc" jest horrorem, który nie tylko uprzyjemni Wam halloweenową noc, ale też prawdopodobnie rozbudzi miłość do twórczości pana Simmonsa. I... uważajcie. Po tej lekturze możecie czuć się trochę... obserwowani. Kasia P.

ARTUR URBANOWICZ - INKUB

Inkub to powieść grozy, która wciąga w swój mroczny świat i już z niego nie wypuszcza. Nie ważne czy musisz przerwać, czy skończyłaś książkę – ona już pozostaje w czytelniku. Artur Urbanowicz tym tytułem udowodnił mi, że pisane horrory też mogą wywołać strach i wpłynąć na wyobraźnię. Strona po stronie zapadam w klimat wioski z przeszłości i tej z 2016 roku, wraz z mieszkańcami i policjantem obserwowałam wydarzenia, czułam strach, obecność czegoś mrocznego i odór zgnilizny. Powieściopisarz buduje napięcie, dociera do ciemnych zakątków ludzkich dusz i umiejętnie budzi w nas lęk, niepewność i strach przed spojrzeniem w okno czy obróceniem się. Mąci, miesza, obiecuje wyjaśnienie i spokój, by za chwilę pokręcić głową, bo daliśmy się nabrać. Irena www.zapatrzonawksiazki.pl 

JOE HILL - UPIORY XX WIEKU

"Upiory XX wieku" - bardzo różnorodny zbiór opowiadań grozy, często niepokojących w nieoczywisty sposób, najlepszy w dorobku Joe'go Hilla. Autor fantastycznie tutaj współgra z czytelnikiem, a w przedstawione historie można zaangażować się całą osobą - po niektórych ciężko zmrużyć oko! Justyna S.

CHRISTOPHER MOORE - KRWIOPICY

To jest komedia, ale o wampirach. Uwielbiam ją. Są jeszcze dwie części " Ssij mała ssij", " Gryź, mała gryź". Halloween na wesoło. Aleksandra S.

ED WARREN - UDRĘCZENI. PRAWDZIWA HISTORIA

Macie ochotę na historię o niepokojących nawiedzeniach opartą na faktach? ,,Udręczeni. Prawdziwa historia” stworzona na postawie pamiętnych wydarzeń w domu spokojnej, kochającej się rodziny, która po przeprowadzce do nowego domu szybko zmieniła się w piekło, opowiadająca o sprawie prowadzonej przez światowej sławy demonologów, małżeństwo Warrenów, potrafi zbudzić niepokój. Obserwowanie zmagań Snedekerów, bezsilnych w porównaniu z niszczycielską, okrutną energią, wywołuje dreszcze. Świetnie przedstawiona historia o nawiedzeniach i zmianach zachodzących w ludziach pod wpływem dramatycznych przeżyć. Jeśli szukacie czegoś, co wzbudzi waszą ciekawość, a jednocześnie dostarczy wielu nowych informacji na temat duchów, to ,,Udręczeni. Prawdziwa historia” sprawdzi się wyśmienicie. Klaudia G.

Więcej w tej kategorii: « Abarat