lipiec 17, 2024

wtorek, 07 maj 2019 07:41

CYTADELA 24-26 maja

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największy Festiwal Fantastyki na Mazowszu!

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz trzeci na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu Garnizonu Modlin oraz w części najdłuższego budynku Europy.

Festiwal łączy ze sobą atrakcje konwentu fantastyki (spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty) z otwartą formułą festiwalu: koncerty, wioski tematyczne osadzone w różnych uniwersach, koncerty, pokazy i konkurs cosplay.

W tym roku po raz pierwszy w ramach Cytadeli odbędzie się pierwszy festiwal postapokaliptyczny RUST FEST w centralnej Polsce współorganizowany ze Staling Design Studio.

Bogaty program festiwalu podzielony jest na bloki tematyczne: literacki, filmowy, popkulturowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i integracyjny. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs AlterEgo Cytadela – cosplay i projekt własny, z katergorią „nagroda publiczności”, w której wszyscy uczestnicy mogą oddać swój głos.

Stalkerzy wreszcie znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie zmysły płatają figle. Kraina fantasy przeniesie Was w świat Tolkiena, Sapkowskiego czy Piekary. Swoich sił spróbujecie w prawdziwej walce na miecze i łuki w Bitwie RagnarOk! Będziecie mogli spróbować swych sił na Torze Taktycznym prosto z wampirzego uniwersum Nocarzy i Renegatów.

Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej karczmie z klimatycznym jedzeniem i napitkami – gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki!

Z przyczyn niezależnych od organizatora impreza nie jest całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zabytkowym budynku Granizonu Modlin brakuje wind, jednak obsługa festiwalu oferuje pełną gotowość do pomocy osobom, które nie mogą o własnych siłach dostać się na I piętro budynku.

Na Festiwalu będzie można spotkać między innymi: Maję Lidię Kossakowską, Magdalenę Kozak, Jarosława Grzędowicza, Krzysztofa Haladyna i wielu innych znamienitych Gości.

Cytadela to też Festiwal Smaku znajdziecie tam przysmaki z całego świata, m.in. kuchnię meksykańską, frytki belgijskie, baklawę i syryjskie ciasteczka, tatarską jurtę z tradycyjnymi przysmakami kuchni tatarskiej na słono i na słodko, jadalne kasztany a nawet jadalne owady! - https://www.facebook.com/events/672084243229190/

Wszystkie atrakcje Festiwalu znajdziecie w Programie.