lipiec 13, 2024

poniedziałek, 21 maj 2018 15:06

POLCON 2018

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GOŚĆ HONOROWY

TADEUSZ BARANOWSKI

Malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Od 1973 r. przez kilka lat tworzył dla Świata Młodych. Projektował szatę graficzną tygodnika “Razem” i pracował w tym piśmie jako grafik, publikując cykl „Razem z Praktycznym Panem”. W 1976 r. współpracował z “Relaksem”, gdzie pojawił się jego Orient-Men. Od 1998 r. współpracował przez rok ze “Światem Komiksu”. Był autorem pierwszego logo magazynu i jego szaty graficznej. Od 2002 roku Egmont Polska wznawia klasyczne albumy Baranowskiego, które są poddawane retuszom i komputerowej obróbce graficznej oraz uzupełniane nowymi planszami.

Wiele pokoleń wychowało się na takich komiksach jak: "Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa", "Antresolka profesorka Nerwosolka", "Podróż smokiem Diplodokiem", "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" i wiele by jeszcze innych wymieniać.

Polcon odbywa się w dniach 12-15 lipca 2018 w Toruniu. Gospodarzem tego wyjątkowego spotkania będzie kampus akademicki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika.