czerwiec 02, 2023

poniedziałek, 22 maj 2017 14:40

Warsaw Comic Con coraz bliżej!

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, barwne święto fanów popkultury, książek i komiksów. Miłośnicy filmów i seriali będą mogli nie tylko rozgrywać emocjonując turnieje, ale też spotkać się ze światowymi gwiazdami filmów, seriali i gier. Swoją obecność potwierdzili już aktorzy z Gry o Tron - Carice van Houten, która w serialu wciela się w tajemniczą Melisandre, oraz Charles Dance, znany z roli Tywina, a także John Kavanagh, odtwórca roli Wieszcza w serialu Wikingowie. Poza dostępnymi dla wszystkich panelami dyskusyjnymi, posiadacze biletów Gold będą mieli możliwość zdobyć autografy oraz pamiątkowe zdjęcia z Gwiazdami.

Szczegółowe informacje znaleźć można nastronie organizatorów - http://warsawcomiccon.pl

Gośćmi Warsaw Comic Con będą również wielokrotnie nagradzani polscy pisarze, m.in. Andrzej Pilipiuk, Łukasz Orbitowski, Jarosław Grzędowicz, a także uznani twórcy komiksów.

Warsaw Comic Con to nie tylko spotkania z gwiazdami, festiwal podzielony będzie na strefy tematyczne. W Strefie Star Wars czekać będą modele statków oraz symulator bitwy kosmicznej. Na terenie postapokaliptycznego obozowiska rodem z Mad Maxa uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki survivalu oraz obejrzeć efektowne pokazy sztuk walki. To tylko niewielki ułamek całego mnóstwa niezwykłych światów.

Osobnym punktem programu będzie Gala Cosplay, czyli niezwykle widowiskowy show, podczas którego swoje stroje zaprezentują wybitni cosplayerzy z Polski oraz z całej Europy.

Pierwszy Comic Con w Polsce to również świetna okazja na świętowanie Dnia Dziecka. Tutaj każdy będzie czuł się swobodnie, także rodziny z dziećmi. Aby najmłodsi mogli bawić się podczas wydarzenia równie dobrze, co dorośli, szykowany jest specjalny blok Comic Con Kids – „Kidzone”. Rodzice będą mogli zostawić tu swoje dzieci pod profesjonalną opieką, by samemu móc spokojnie rzucić się w wir zabawy i w pełni korzystać z innych zaplanowanych przez nas atrakcji. Na dzieciaki czekają liczne gry, zabawy oraz konkursy.

Kolejnym plusem posiadania biletu jest możliwość udziału w darmowym, nocnym maratonie filmowym „Gry o Tron”, który organizowany będzie wraz z Multikino Polska, HBO oraz FOX. Odbędzie się już 19 maja, w 6 Multikinach jednocześnie, w różnych miastach: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Dodatkowo w każdym z wymienionych kin, oprócz „Gry o Tron” (HBO), odbędzie się maraton wybranego serialu FOX – „Legion” lub „Outcast”.

W trosce o komfort gości organizatorzy pomyśleli również w dogodnym transporcie. Dlatego na czas trwania festiwalu na uczestników czekać będą darmowe autobusy, kursujące z centrum Warszawy.

W programie:

Spotkania ze światowymi gwiazdami kina (Carice Van Houten, Charles Dance, John Kavanagh, Lord Vader i inni) Spotkania z autorami (Andrzej Pilipiuk, Robert Szmidt, Katarzyna Majgier, Magdalena Kozak, Marcin Przybyłek, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak i Stanisław Męderek) Strefy: Star Wars, Gry o Tron, MadMaxa i WikingówReplika X-Winga, odjazdowe pojazdy z Mad-MaxaBitwa Pięciu ArmiiObozowisko Fantasy Największy konkurs Cosplay w PolsceGry bez prądu (planszowe, karciane i figurkowe)Strefa Inicjatyw Kulturalnych Warsztaty, prelekcje, pokazyLiczne konkursy Koncerty