czerwiec 14, 2024

czwartek, 11 czerwiec 2015 01:23

Premiera: "Sny bogów i potworów"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nakładem wydawnictwa Amber nareszcie ukazała się długo oczekiwana kontynuacja trylogii "Córka dymu i kości" – pełnej piękna, tajemnic, bólu, zawiedzonej miłości, wyborów niemożliwych do dokonania i odwiecznej wojny, bez której życie zamiera. Kolejna część swoją premierę będzie miała już w lipcu!

O czym marzą bogowie i potwory na samej granicy czasu i przestrzeni? I czy cokolwiek innego ma znaczenie?

Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą. Bo są śmiertelnymi wrogami...

Teraz zagraża im wspólny nieprzyjaciel. Na ziemię zlatuje zastęp okrutnych serafinów. Tylko połączone armie Karou i Akivy zdołają stawić mu czoło. Lecz czy ich rasy zapomną o nienawiści? Czy kruche przymierze przetrwa wśród krwawej walki? I co się stanie z Karou i Akivą, gdy zatrzaśnie się portal pomiędzy światami?

LAINI TAYLOR, finalistka National Book Award 2009, pisze książki dla młodzieży, ale jak sama mówi, mogą je czytać i dorośli. Światową popularność zapewniła jej w 2011 roku Córka dymu i kości, pierwsza część pięknego i mrocznego cyklu. Zdobyła tytuł Książki Miesiąca Amazonu we wrześniu 2011 i Najlepszej Powieści Młodzieżowej Roku. Została jedną z 10. Najlepszych Książek Roku 2011 w Amazonie jako jedyna powieść młodzieżowa. „New York Timesa" napisał, że jest to zapierająca dech w piersiach fantastyczna opowieść o przeznaczeniu, nadziei i poszukiwaniu prawdy o sobie. Kolejne tomy trylogii cieszyły się równie wielką popularnością.

LAINI TAYLOR czerpiąc z mitologii i niezmierzonej wyobraźni, stworzyła oszałamiający kolaż, gdzie przenikają się światy rzeczywisty i magiczny. Autorka zadaje pytania bliskie nam wszystkim, bo kto z nas nie czuł się inny, obcy, zagubiony, samotny jak Karou w świecie ludzi i Akiva wśród aniołów?