lipiec 24, 2024

niedziela, 10 grudzień 2023 01:11

Zapowiedź: Atlas Śródziemia

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny po uniwersum J.R.R. Tolkiena.

Atlas Śródziemia Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników Władcy Pierścieni.

Ta książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia. Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy zrobione od nowa w wersji trójwymiarowej, a tekst w pełni przeredagowany - Atlas ukazuje nam magiczny świat stworzony w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni.

Niemal sto kolorowych map i diagramów przedstawia dzień po dniu wędrówki głównych bohaterów, a także wszystkie bitwy i kluczowe miejsca z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery. Można zapoznać się planami i opisami zamków, budynków i charakterystycznych formacji terenu, jak również z mapami tematycznymi, opisującymi klimat, roślinność, języki i rozkład populacji w Śródziemiu w ujęciu historycznym. Bogaty aneks i indeks pomogą czytelnikom skorelować mapy z powieściami Tolkiena.

„Olśniewająca plastycznie i kolorystycznie, a zarazem szczegółowa wizja świata wykreowanego przez wyobraźnię autora Władcy Pierścieni przedstawiona w postaci perfekcyjnie wykreślonych map, planów miejscowości oraz schematów przebiegu kampanii i bitew”.

dr hab. Marek Gumkowski, miłośnik i znawca twórczości J.R.R. Tolkiena

Tytuł: Atlas Śródziemia
Tytuł oryginalny: The Atlas of Middle-Earth
Autor: Fonstad Wynn Karen
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo:  Zysk i S-ka
Liczba stron: 224
Numer wydania: IV
Data premiery: 2024-01-23