czwartek, 22 wrzesień 2022 11:06

Zapowiedź: W ruinach róż

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„W ruinach róż” K.F. Breene to pierwszy tom serii „Smakowicie mroczne baśnie”. Premiera 25 października. Pełny pikanterii, rozkosznie mroczny retelling Pięknej i Bestii!

Bestia.
Stworzenie, które grasuje w Zakazanym Lesie.
Smoczy książę.
Los, który go spotkał, był gorszy od śmierci. Tak samo jak klątwa rzucona przez szalonego króla. Klątwa, która zmieniła życie mieszkańców królestwa w piekło.
Królestwa, które zostało zaklęte w czasie.
Zamieszkują je zmiennokształtni, pozbawieni kontaktu ze swoimi wewnętrznymi stworzeniami. Są więźniami układu, jaki król zawarł przed śmiercią z rządnym destrukcji demonem. Po świetności królestwa pozostały tylko legendy, a po silnej dynastii – wspomnienie o smoczym księciu, prawowitym dziedzicu tronu.
Terror siany przez bestię powstrzymuje mieszkańców wioski przed wchodzeniem do Zakazanego Lasu. Tylko Finley wykazuje się odwagą i wybiera się na poszukiwanie Wiecznia Dziewiczego – rośliny będącej jedynym lekarstwem w walce z chorobą, która trawi wioskę. Jednak bestia krzyżuje jej plany. Gdy złapała ją na przechodzeniu przez Zakazany Las, nie ukarała jej śmiercią, choć miała do tego prawo. Zamiast tego potwór porwał Finley i zamknął ją w zamku. Chciał wykorzystać dziewczynę do własnych celów.

Okazało się jednak, że Finley może uratować całe zapomniane królestwo znajdujące się w potrzasku mocy króla demonów. Ale najpierw musi okiełznać potwora. Aby tego dokonać, musi mu się oddać. A to będzie jednoznaczne z jej klęską.