lipiec 24, 2024

wtorek, 31 maj 2022 13:39

Zapowiedź: Królestwo ciała i ognia

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

„Krew i popiół”, pierwszy tom rewelacyjnego cyklu Jennifer L. Armentrout pod tym samym tytułem, to światowy bestseller, który stał się jedną z najpopularniejszych książek fantasy i new adult także w Polsce. Wkrótce premierę będzie miał drugi tom serii - „Królestwo ciała i ognia”. Jak potoczą się dalsze losy Poppy i Księcia Atlantii? Dowiecie się już 29 czerwca! Powieść przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Wszystko, w co wierzyła Poppy, okazuje się wierutnym kłamstwem. Mężczyzna, którego pokochała, skrywa mroczną tajemnicę. Samotna wśród ludzi, którzy postrzegają ją jako symbol znienawidzonego królestwa, zastanawia się, kim jest, gdy nie chroni jej welon Panny.

 
Mroczny. Książę Atlantii. Casteel Da'Neer. Dziewczyna wie, że nie należy mu ufać, nawet jeśli on potrzebuje jej całej i zdrowej, a ona potrzebuje jego, by odnaleźć brata.


Sojusz z Casteelem wiąże się jednak z ryzykiem. Jego kłamstwa uwodzą równie silnie jak dotyk, kusi ją każdym słowem, uświadamia, jak mało wie o sobie samej. I ma wobec niej plany. Takie, które mogłyby przynieść jej ogromną przyjemność, ale też niewyobrażalny ból. Czy Poppy okaże się zbyt lekkomyślna, zbyt spragniona niezależności, by oprzeć się tej pokusie?


Żadne z dwóch królestw, Atlantia i Solis, nie jest gotowe na to, co rodzi się między Casteelem a Poppy. Niepokoje narastają, wszyscy czekają na powrót księcia. Oba królestwa zrobią wszystko, by ukryć swoją pełną przemocy przeszłość. 

 
Widmo wojny staje się coraz wyraźniejsze, a dziewczyna jest w samym sercu wydarzeń. Król chce ją wykorzystać. Descendenci pragną jej śmierci. Wilkłaki z dnia na dzień są bardziej nieprzewidywalne. Jej talent odczuwania bólu i emocji wciąż się rozwija, co wywołuje coraz większy strach otoczenia. Ziemia zaczyna się trząść, a z nieba pada krwawy deszcz. Czy to początek katastrofy?


Seria opowiadająca o losach dwóch zwaśnionych królestw to uniwersalna historia o obowiązku, wojnie, szukaniu własnej drogi, a także - o sile miłości i pożądania. Drugi tom cyklu, „Królestwo ciała i ognia”, kontynuuje opowieść o Poppy i Casteelu, parze której uczuciem żyją miliony czytelników na całym świecie. Jak potoczą się ich losy? Czy Mroczny zasługuje na zaufanie? Czy brutalna przeszłość obu królestw zburzy jakąkolwiek nadzieję na ich szczęście? 


Książka jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych czytelników. Informacja ta znajduje się też na okładce. 

 
Prace nad polskim wydaniem trzeciego tomu już trwają. Aby dowiedzieć się więcej o dacie jego premiery śledźcie social media wydawnictwa You&YA! 

 
Jennifer L. Armentrout - amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży i dorosłych. Twórczyni wielu serii (m.in. Lux, Covenant, Dark Elements, A Wicked Saga), a także pojedynczych powieści i opowiadań. Od 2015 r. popularyzuje wiedzę na temat retinopatii barwnikowej, na którą sama choruje. Wraz z mężem, psem i stadkiem alpak mieszka na farmie w Wirginii Zachodniej. Królestwo Ciała i Ognia to drugi tom serii Z krwi i popiołów, która miała światową premierę w 2020 roku. 

Seria: Krew i popiół
Przekład: Jerzy Malinowski
Data premiery: 29.06.2022
Liczba stron: 608
Wydawnictwo: You&YA