czerwiec 13, 2024

środa, 06 kwiecień 2022 21:47

Zapowiedź: Prawdziwe tygrysy

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jackson Lamb powraca – nowa część serii „Slough House” już wkrótce w księgarniach, a serial z Garym Oldmanem do obejrzenia w Apple TV!

Dla zhańbionych szpiegów obskurne Slough House jest nowym domem, choć tak naprawdę miejscem wygnania. W tym wydziale wyrzutków agenci kontrwywiadu co prawda pracują, ale robią rzeczy zupełnie niepotrzebne i wyjątkowo nudne. A ich szefem jest Jackson Lamb – typ tak irytujący, że aż wzbudza naszą sympatię. Zwłaszcza gdy po raz kolejny okazuje się, że obrzydliwe nawyki, papierosy, z którymi się nie rozstaje, i wiecznie poplamione ciuchy to tylko jedna strona natury Lamba. W najnowszej powieści Micka Herrona zatytułowanej „Prawdzie tygrysy”, trzeciej części bestsellerowej serii „Slough House”, przekonamy się, że za swoimi ludźmi Jackson Lamb jest gotów skoczyć w ogień.

Postać Lamba nabierze zresztą nowego wymiaru dzięki świetnie ocenianemu serialowi, który już od 1 kwietnia dostępny jest na platformie Apple TV (pierwszy odcinek do obejrzenia za darmo!).
( https://www.youtube.com/watch?v=O9ZJChzPn0U )

W rolę charyzmatycznego szefa zdegradowanych agentów wciela się sam Gary Oldman. To trzeba zobaczyć!

W „Prawdziwych tygrysach” porównywany do Johna le Carrego autor znów potwierdza swoją świetną formę: jego proza jest wciągająca i inteligentna, pełna czarnego humoru i misternych intryg. Vincent V. Seversky podsumował to krótko: „Dawno nie czytałem czegoś równie dobrego”.

Choć znajomość dwóch pierwszych części („Kulawe konie” i „Martwe lwy”) nie jest konieczna, by wejść w świat szpiegów nazywanych po swoich wtopach i porażkach kulawymi końmi, to jednak świat ten jest tak barwny i fascynujący, że czytelnik chce zostać w nim na dłużej. Wydawnictwo Insignis z okazji premiery trzeciej części serii przygotowało doskonale wychodzącą temu naprzeciw promocję: od 27 kwietnia do 18 maja kupując egzemplarz „Prawdziwych tygrysów” będzie można zdobyć każdy z poprzednich tomów za… złotówkę! Tylko w salonach Empik oraz na empik.com!

Premiera „Prawdziwych tygrysów” Micka Herrona w doskonałym tłumaczeniu Anny Krochmal i Roberta Kędzierskiego już 27 kwietnia.