lipiec 17, 2024

poniedziałek, 18 październik 2021 18:06

Zapowiedż: Akwitania

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Autorka bestsellerowej „Trylogii Białego Miasta” powraca z kolejną wciągającą i niezwykłą książką. Eva García Sáenz de Urturi zabiera nas do świata, gdzie historia miesza się z thrillerem i krwawym kryminałem. Zemsta, spiski, prześladowania, mroczne tajemnice, krwawe bitwy i najbardziej wpływowa kobieta średniowiecznej Europy, Eleonora Akwitańska. To wszystko znajdziemy w książce „Akwitania”, która do księgarń trafi już 10 listopada.

Akwitania”, podobnie jak trylogia rozpoczęta powieścią „Cisza białego miasta”, to hipnotyzujący thriller pełen rodzinnych tajemnic. Książki z tej serii zyskały niezwykłą popularność, znalazły się na szczycie nie tylko hiszpańskich list bestsellerów. Na podstawie jednego z tomów powstał również film dostępny na platformie Netflix. Swój najnowszy thriller Eva García Sáenz de Urturi osadza w czasach średniowiecznych, co czyni go jeszcze bardziej niepokojącym, brutalnym i zaskakującym.

Mroczne średniowiecze, rok 1137. Książę Akwitanii zostaje zabity w Composteli. Jego ciało nosi ślady normandzkiej tortury zwanej „krwawym orłem”. Krążą pogłoski, że został otruty. Jego, zaledwie 13-letnia, córka Eleonora podejrzewa, że zleceniodawcą zabójstwa jest król Francji z wrogiego rodu Kapetyngów, Ludwik VI Gruby. Eleonora pała żądzą zemsty i chce poznać prawdę Inteligenta, wykształcona i ambitna, wymyśla diaboliczny plan: wychodzi za mąż za syna króla Francji, Ludwika Młodego. Tuż po ślubie młodej pary król Francji umiera. Wiele wskazuje na to, że być może został otruty tą samą trucizną co książę Akwitanii. Eleonora prowadzi swoje sekretne dochodzenie. Na dworze królewskim ma więcej wrogów niż przyjaciół. Równolegle, na drugim planie, rozgrywa się historia mężczyzny, który jako dziecko, porzucony w lesie, cudem uchodzi z życiem. Nikt nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jaką rolę odegra w tej mrocznej historii...

Akwitania” to thriller pełen zwrotów akcji i wymyślnych intryg. To historia pokazująca również prawdziwą i smutną stronę tamtego okresu – nadużycia władców, przemoc seksualną wobec bezbronnych kobiet, bezkompromisowość w dążeniu do władzy. To książka, o której nie da się zapomnieć.

Eva García Sáenz de Urturi – hiszpańska pisarka urodzona w 1972 roku w Vitorii, od piętnastego roku życia mieszka w Alicante. Jest dyplomowaną optometrystką, pracowała w zawodzie przez dziesięć lat, następnie zaczęła wykładać na Uniwersytecie w Alicante. Przez trzy lata pisała wieczorami, by ukończyć swoją pierwszą powieść. Początkowo wydała ją samodzielnie na stronie hiszpańskiego Amazona. Dzięki entuzjastycznym recenzjom czytelników powieść szybko stała się bestsellerem i znalazła swojego wydawcę. Na potrzeby „Ciszy białego miasta” ukończyła kurs kryminologii i medycyny sądowej. W Polsce ukazały się także kolejne części trylogii: „Rytuały wody” i „Władcy czasu”

Tytuł: „Akwitania”

Autorka: Ewa García Saenz de Urturi

Data premiery: 10 listopada 2021

Przekład: Katarzyna Okrasko

Liczba stron: 384

Wydawnictwo Muza