czerwiec 22, 2024

wtorek, 07 wrzesień 2021 12:00

Zapowiedź: Czas skrytobójców. Okaleczone królestwo

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby schwytać skrytobójcę, posłuż się innym skrytobójcą...

Girton Kulawiec, czeladnik najlepszej skrytobójczyni w krainie, nadal musi się wiele nauczyć o sztuce odbierania życia.

Jednak najnowsza misja stawia przed nim znacznie trudniejsze wyzwanie: musi ocalić życie. Ktoś ­– możliwe, że nie jest to nawet jedna osoba – usiłuje zamordować następcę tronu, a zadaniem Girtona oraz jego mistrz jest odkrycie tożsamości zdrajcy i powstrzymanie zabójstwa.

W królestwie stojącym u progu wojny domowej, w zamku kipiącym od kłamstw, Girton zawiera nieoczekiwane przyjaźnie, przyjmuje na siebie niechciane obowiązki i odkrywa intrygi zdolne zniszczyć cały kraj.

"Znacie to uczucie, kiedy czytacie książkę i od samego początku wiecie, że to będzie „to”? Czas skrytobójców jest właśnie taką opowieścią – ciekawi od pierwszych stron, jest zabawna, fascynująca, a lekki styl dodatkowo pogłębia przyjemność z czytania. Magiczna i wyjątkowo intrygująca historia o Kulawcu i jego mistrz sprawi, że nie będziecie się mogli oderwać od lektury."

Maria Firadza, @fantastyka_na_luzie

"Czas skrytobójców od pierwszych stron kusi czytelnika oryginalnym światem, gdzie magia sieje spustoszenie, a społeczeństwo stara się z nią walczyć. Bohaterowie nie pozwalają się nudzić, a liczne zwroty akcji i niecodzienna kryminalna zagadka, którą muszą rozwiązać, sprawiają, że trudno się od tej lektury oderwać. Sięgnijcie po debiut Barkera, a na pewno zapragniecie poznać całą serię Okaleczonego królestwa!"

Maciej Klebański, @ksiazkowy_pirat

"Najciekawsze ukazanie wątku skrytobójcy od dawna, wciągająca narracja."

RT Book Reviews

"Zniewalająca... doskonała mieszanka fantastyki i kryminału."

Fantasy Book Review

"Oryginalny, wciągający świat, od którego nie sposób się oderwać, do tego para skrytobójców, którym warto kibicować – czytanie Czasu skrytobójców to czysta przyjemność. Nie mogę się doczekać kolejnych części!"

Melissa Caruso, autorka "The Tethered Mage"


 

Tytuł: Czas skrytobójców. Okaleczone królestwo. Tom 1
Seria: Okaleczone królestwo
Autor: Barker R.J.
Tłumaczenie: Czarniecki Adam
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 514
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-08