czerwiec 21, 2024

środa, 10 luty 2021 14:18

Zapowiedź: "Dwadzieścia lat ciszy" thriller z elementami grozy

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dwadzieścia lat temu miastem wstrząsnęła seria porwań dzieci. Do teraz żadne z nich nie wróciło do domu, żadnego nie odnaleziono, choćby martwego. Wszystkie sprawy miały jednak wspólny mianownik; czarna śmierć tak o tym szeptali niektórzy. Dwie dekady później ginie kolejne dziecko. Czy prawda na temat tajemniczych zniknięć ujrzy wreszcie światło dzienne?
Dwadzieścia lat ciszy”, thriller z elementami grozy, Przemysława Wilczyńskiego już w księgarniach!
 
W jednej chwili idealne życie Bogny Majewskiej rozpada się na drobne kawałki. Kobieta doświadcza najgorszego koszmaru każdego rodzica –znika jej jedyna córka, Anastazja. Ośmiolatka o wyjątkowym, szerokim uśmiechu, krótkich czarnych włosach z opadającą na czoło grzywką przepada dosłownie bez śladu. 
 
W mieście giną kolejne dzieci, a przypadkowi świadkowie mówią o czarnym samochodzie sporych rozmiarów, bez tablic rejestracyjnych, o dziwnym, niepokojącym wyglądzie. Choć służby prowadzą poszukiwania zakrojone na szeroką skalę, działania nie przynioszą żadnych efektów. Niewyjaśnionych pozostaje dziesięć spraw. Może nawet więcej, ponieważ nie wszystkie trafiły do szuflady z napisem CZARNA ŚMIERĆ...
 
Mijają dwie dekady. Stanowisko policji nie pozostawia złudzeń, ale Bogna cały czas wierzy, że jej córka jeszcze wróci do domu. Kiedy w internecie natrafia na informację o zaginięciu kilkuletniego chłopca, zamierza wziąć sprawy w swoje ręce. Przypadkowo poznaje Huberta Laskę, byłego wojskowego, który przez popełnione w młodości błędy został wyrzucony z armii i obecnie mieszka w opuszczonej kamienicy. Ten jednoczy siły z Bogną by pochwycić porywacza.
 
Podjęte przez nich śledztwo doprowadza do zaskakujących odkryć. Zanim jednak historia dotrze do przerażającej kulminacji, o losie mieszkańców zadecyduje jedno: czy są wystarczająco silni, by stawić czoło nieznanym, nadprzyrodzonym mocom? Czy prawda wreszcie wyjdzie na jaw, nawet jeśli wydaje się być nie do pomyślenia?