czerwiec 14, 2024

poniedziałek, 08 luty 2021 12:09

Nowe powieści graficzne dla młodzieży od DC

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+ to cykl dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC.

Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. 

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Izaac Goodhart, czy Manuel Preitano.

Premiera pierwszych dwóch albumów Młodzi Tytani. Raven oraz Catwoman. W blasku Księżyca zaplanowana jest na 24 lutego 2021 r., jednak już teraz można się zapoznać z pierwszymi rozdziałami obu powieści.

PRZECZYTAJ FRAGMENT

Młodzi Tytani. Raven - powieść graficzna bestsellerowej autorki „New York Timesa”

 Książka Kami Garcii („Piękne istoty”) i debiutującego rysownika komiksowego Gabriela Picolo to fascynującą opowieść o tym, jak odnaleźć w sobie siłę, by zaakceptować to, kim się jest, i jak nauczyć się ufać – sobie i innym.

Gdy w tragicznym wypadku ginie mama zastępcza siedemnastoletniej Rachel Roth – a ona sama traci pamięć – dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, żeby dojść do siebie i ukończyć ostatnią klasę liceum.

Zaczynanie od zera nie jest łatwe. Raven pamięta codzienne czynności, na przykład jak rozwiązać matematyczne równania czy przyrządzić makaron, ale nie wie, jaka jest jej ulubiona piosenka i kim była przed wypadkiem. Gdy zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia rzeczy, Raven zaczyna nabierać przekonania, że lepiej nie rozgrzebywać przeszłości.

Z czasem nawiązuje coraz bliższe relacje ze swoimi nowymi przyjaciółmi, przyrodnią siostrą Max oraz Tommym Torresem, chłopakiem, który akceptuje ją taką, jaka jest teraz. Musi też podjąć decyzję, czy jest gotowa zmierzyć się z przeszłością... i z mrokiem, który w niej narasta.

Catwoman. W blasku księżyca - powieść graficzna o historii nastoletniej Kobiety-Kota

Autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” Lauren Myracle („3maj się”) oraz rysownik Isaac Goodhart prezentują powieść graficzną o historii nastoletniej kobiety-kota, która musi zmierzyć się nie tylko z poszukiwaniem własnej tożsamości, ale i ponurą rzeczywistością Gotham City.

Selina Kyle jest silniejsza, niż się jej wydaje. Przez piętnaście lat znosi kolejnych okropnych facetów swojej matki, jednak gdy w domu pojawia się okrutny Dernell, zdaje sobie sprawę, że nie może tam dłużej zostać. Selina woli żyć na ulicy, niż mieszkać pod jednym dachem z tyranem.

Dziewczyna nie akceptuje okrucieństwa, ale jeśli ma przetrwać na ulicy, będzie musiała nauczyć się być twarda. Czy zdoła odnaleźć siebie i pogodzić pragnienie niezależności z pragnieniem przyjaźni... i miłości?

 

 

DANE SZCZEGÓŁOWE

 

Młodzi Tytani. Raven

Scenariusz: Kami Garcia 

Rysunki: Gabriel Picolo

Przekład: Alicja Laskowska 

Oprawa: miękka

Objętość: 172 strony

Format: 150x230

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5834-4

Język oryginału: angielski

Seria: DC Powieść graficzna 13+

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Catwoman. W blasku Księżyca

Scenariusz: Lauren Myracle 

Rysunki: Isaak Goodhart

Przekład: Alicja Laskowska

Oprawa: miękka 

Objętość: 192 strony

Format: 150x230

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5833-7

Język oryginału: angielski

Seria: DC Powieść graficzna 13+

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie