lipiec 17, 2024

wtorek, 25 lipiec 2017 11:20

"Nowa Fantastyka" 08/17 już w sprzedaży

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym - 25 lipca 2017 - trafił do sprzedaży najnowszy numer "Nowej Fantastyki", a w nim:

Łukasz M. Wiśniewski
ŚWIAT, KTÓRY POSZEDŁ NAPRZÓD

„Mroczna Wieża” nie jest zwykłą wielotomową powieścią. Stephen King uczynił z niej fundament i rdzeń swojego pisarstwa. Nie bez powodu, bo to od niej się wszystko zaczęło.
Wieść niesie ‒ pamiętajmy, by nie wierzyć pisarzom, bo swej potęgi pióra używają również do autokreacji ‒ że słowa „The man in black fled across the desert and the gunslinger followed” („Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim”) były pierwszym skrawkiem literatury, jaki stworzył Stephen King.

Andrzej Kaczmarczyk
WSZYSCY KOSMICI PREZYDENTA – część 2

W zeszłym miesiącu przyjrzeliśmy się temu, jak w latach 60. i 70. śmierć prezydenta Kennedy’ego i afera Watergate dały początek współczesnym teoriom spiskowym i jak tę tematykę podjęła ówczesna fatastyka. Z biegiem lat temat powracał, już w nowej perspektywie.

Marek Starosta
KOSMOS OD KUCHNI

Dlaczego apetyt pewnego astronauty rozwścieczył amerykański Kongres? Ilu koreańskich instytutów badawczych potrzeba, aby wynieść na orbitę kiszoną kapustę? Krótko mówiąc ‒ będzie o tym, co jedzą kosmonauci.

Ponadto w numerze:

– opowiadanie Teda Kosmatki i wywiad z pisarzem;
– rozmowa z nominowanymi do Nagrody Zajdla autorami z fantastyka.pl: Magdaleną Kucenty, Anną Szumacher i Juliuszem Braunem;
– felietony, recenzje i inne atrakcje.