czwartek, 02 październik 2014 00:27

Premiera: Tenshi to Ryuu no Rondo

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo studia Sunrise - anime z gatunku SF i mecha, swoją premierę będzie miało już 5 października. W tym samym okresie zaczną ukazywać się również odcinki mangi. 

Dzięki zaawansowanej technologii zwanej „Maną", ludzie wyeliminowali problemy takie jak: wojny, głód, zanieczyszczenia i wile innych. Ziemia stała się utopią komletnego pokoju i braku pragnień.

Angeliza jest pierwszą księżniczką Imperium Misurugi. Tak, jak inni nie miała pragnień i zmartwień. Miała zostać koronowana, jednak zdając sobie sprawę z tego, że jest „Normą" czyli osobą niemogącą posługiwać się Maną. Osoby takie traktowane są jako heretycy i „rzeczy", a nie ludzie. Będąc okradzioną ze wszystkiego, izoluje się od świata na odległej wyspie.

Co ją czeka po spotkaniu grupy dziewcząt Norm, które nie znają nic poza walką? Spędzają one dni w humanoidalnych robotach zwanych Barameiru, polując na olbrzymie smoki przybywające z innego wymiaru.

Co zobaczy Angie pod koniec walki? W co może wierzyć? Co może zyskać? Opowieść o męstwie pewnej dziewczyny zaczyna się teraz...

Media