grudzień 07, 2023

piątek, 21 sierpień 2015 11:58

"7 Cudów Świata: Pojedynek" już w październiku

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nakładem wydawnictwa Rebel, już w październiku, ukaże się kolejna odsłona karcianej gry "7 Cudów Świata". "Pojedynek" jest samodzielną grą, która, wykorzystując popularność swojej starszej siostry, bardzo wysoko podnosi poprzeczkę w kategorii gier dwuosobowych. Wprawadza nową mechanikę oraz nowatorskie rozwiązania.

Gracze za pomocą kart będą wznosić budowle, które zapewniają im dodatkowe surowce, siłę militarną oraz dodatkowe możliwości. Pierwszą zmianą, która rzuca się w oczy na samym początku, jest brak mechaniki "draftowania kart" (wybieranie karty i przekazywanie puli kolejnemu z graczy). Zamiast tego użyto ciekawej mechaniki z rozkładaniem kart według wzoru. Każda epoka ma swój własny układ zmieniający mechanikę dobierania kart, a graczowi wolno dobrać tylko te z nich, które w jego turze nie są przykrywane przez inną kartę. Dodatkowo, dla utrudnienia, część z tych kart jest zakryta, dopiero po jej odsłonięciu dowiadujemy się jaka to budowla.

Drugą bardzo istotną zmianą jest możliwość zwycięstwa na 3 różne sposoby: militarnie, naukowo i cywilnie. Cywilne zwycięstwo to wygrana na punkty. Zwycięstwo militarne polega na zdominowaniu przeciwnika. Zmieniono też działanie budynków militarnych, każdy z nich oferuje pewną ilość punktów siły, dzięki której „przepychamy się" z przeciwnikiem na torze rywalizacji militarnej. Jeśli uda nam się „przepchnąć" piona konfliktu po torze do stolicy przeciwnika – natychmiast wygrywamy grę. Po drodze, mijając pola specjalne, zmuszamy go także do straty pieniędzy, zdobywając w zamian punkty zwycięstwa za podbój. To ciekawy mechanizm, który cały czas należy brać pod uwagę, odpowiednio kontrując działania oponenta.

7DU content

Źródło: wydawnictwo.rebel.pl