czerwiec 22, 2024

niedziela, 07 lipiec 2019 15:52

Wsiąść do Pociągu - Polska - zapowiedź

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Długo oczekiwany dodatek nadchodzi!

Od morza aż do Tatr, jak Polska długa i szeroka, rozciągają się przepiękne tereny, które tylko czekają na odkrycie. Chcesz poobserwować żubry w cieniu Puszczy Białowieskiej? A może wolisz pospacerować urokliwymi uliczkami Wrocławia?

Wsiąść do Pociągu: Polska zabierze Cię w wyjątkową podróż do przeszłości, podczas której wcielisz się w kolejowego magnata z poprzedniego stulecia i przyczynisz się do rozwoju sieci połączeń kolejowych nie tylko w kraju, lecz także w sąsiednich państwach.

rebel gra planszowa wdp polska plansza

Wsiąść do Pociągu: Polska to dodatek zaprojektowany pod kątem rozgrywki dla 2–4 osób. Gra toczy się na planszy z mapą Polski, a celem uczestników jest zrealizowanie jak największej liczby tras. Budując połączenia między miastami, a także łącząc ze sobą poszczególne kraje sąsiadujące, gracze próbują zdobyć monopol w segmencie komunikacji publicznej. Im wcześniej uda im się skomunikować dwa państwa, tym więcej punktów otrzymają.

Zajęło n

rebel gra planszowa wdp polska trasy1

am 8 lat, by przekonać Days of Wonder do stworzenia tego dodatku. Twórca tej kultowej serii przygotował zasady i planszę ze współczesną mapą Polski, a Rebel brał udział w projektowaniu ilustracji na pudełko. Nawiązuje ona do charakterystycznych,  nostalgicznych lat 60. i 70. Za wzór lokomotywy posłużył model OL49.

podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 45 minut
Kategoria: gra rodzinna,
Mechaniki: zbieranie kart,
zarządzanie ręką,
budowanie tras
Wymiary pudełka:
30 x 30 x 3,5 cm

elementy:
plansza z mapą Polski
35 kart biletów
20 kart państw
instrukcja