lipiec 13, 2024

środa, 02 lipiec 2014 13:19

Labyrinth II Edycja!

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Celem projektu jest wydanie II edycji przygodowej gry planszowej "Labyrinth: The Paths of Destiny", która otrzymała w roku 2012 prestiżowy tytuł "Gra Roku: Wyróżnienie Graczy" w ogólnopolskim konkursie. "Gra Roku".

Projekt jest realizowany wspólnie z polakpotrafi.pl, ponieważ chcemy wydać grę taką, jakiej właśnie chcemy, tj. o wysokiej jakości wykonania, nowej szacie graficznej, z nowymi elementami i o znacznie ulepszonej mechanice.

Ponadto chcemy dać wspierającym możliwość udziału w rozwoju gry. Od momentu jej wydania to właśnie gracze są najważniejszym elementem. Pozwolili oni na zebranie cennych wskazówek, co już przyczyniło się do opracowania wielu elementów II edycji.

Każda osoba wspierająca ten projekt przybliży nas nie tylko do wydania II edycji gry, ale również pozwoli pracować nad kolejnymi projektami, których mamy kilka w zanadrzu.

Dążymy do tego, aby wydawnictwo Let's Play zapewniało rozrywkę nie tylko na rodzimym rynku. Jesteśmy dumni, że będziemy mieli szansę powalczyć o swoje miejsce również na arenie międzynarodowej, co zapewni wielojęzyczne wydanie.

Strona projektu: http://polakpotrafi.pl/projekt/labyrinth

I edycja gry planszowej "Labyrinth: The Paths of Destiny" powstała w roku 2011. Prace nad nią trwały ok. 1,5 roku. Wtedy też ujrzała światło dzienne i pozwoliła graczom na niezliczone rozgrywki.

Moment jej wydania to jednak początek zbierania opinii od graczy z całej Polski. W roku 2012 po zdobyciu nagrody "Gra Roku: Wyróżnienie Graczy" i potwierdzeniu, że gra jest naprawdę dobra rozpoczęto prace nad II edycją. Dotyczyły one w pierwszej fazie zmian mechanicznych i balansowaniu postaci, czego efektem jest ulepszony tryb 2-osobowy, czy bardziej dynamiczna rozgrywka dostosowana to większej ilości postaci.

W II edycji znajdziemy również sporo nowych elementów, jak pułapki, karty zdarzeń zmieniających reguły gry, przedmioty dodające dodatkowe moce, czy nowe i ulepszone postacie.

Dużym atutem gry pozostaje plaszna, którą gracze mogą budować podczas rozgrywki. Dzięki niezliczonym kombinacjom układania kafelków z korytarzami każda rozgrywka jest bardzo dynamiczna i za każdym razem inna!

II edycja będzie wyróżniać się nie tylko nowymi, wysokiej jakości elementami ale także nowymi grafikami pudełka, postaci, czy innych elementów. Sama plansza zostanie na nowo zbudowana graficznie od podstaw.

Jest to gra przygodowa, która przypadnie do gustu zróżnicowanym graczom. Gracze początkujący docenią prostotę rozgrywki, zaawansowani natomiast znajdą wiele elementów strategii, które można wykorzystać podczas drogi do wygranej!

Idealna gra dla dzieci i młodzieży, świetna na prezent oraz na spotkania towarzyskie, podczas których na jednej rozgrywce na pewno się nie skończy :)

Zmiany względem I edycji:

- zupełnie nowe grafiki
- nowe pułapki
- 6 nowych postaci (docelowo 14), reszta ulepszona + nowe zdolności
- przedmioty, które dodają dodatkowe zdolności
- karty zdarzeń, które zmieniają zasady gry
- wydanie wielojęzyczne
- ulepszony tryb 2-osobowy
- większa dynamika rozgrywki