wrzesień 23, 2023

poniedziałek, 12 październik 2015 11:51

"Termity" już w październiku

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszej połowie października wydawnictwo Rebel wypuści na polski rynek strategiczną grę autorstwa Fréderica Moyersoena pt. "Termity". Każdy z graczy będzie prowadził własny rój termitów i jego zdaniem będzie powiększyć swoje terytorium i zdobyć kopce należące do innych rojów. Zapraszamy do zapoznania się z opisem gry.

W grze występują 4 roje, każdy z nieco inną specjalizacją i rozkładem umiejętności pomiędzy owadami wchodzącymi w jego skład.

  • Robotnice – Są najbardziej liczne i bardzo mobilne; to trzon Twojego roju. W spokojnych czasach to one wykonują najwięcej prac wokół kopca i dbają o larwy królowej.
  • Żołnierze – Można ich rozpoznać po wielkich głowach wyposażonych w potężne żuwaczki. Stają w obronie kolonii gdy coś jej zagraża.
  • Plujki – To specjalna grupa żołnierzy, która posiada umiejętność plucia w stronę wroga nieprzyjemną i lepką substancją.
  • Latacze – Są bardzo rzadkie i wyposażone w skrzydła, dzięki którym są nadzwyczaj mobilne.

Bitwy są toczone na rozmaitych rodzajach terenu, który ma wpływ na efektywność Twoich termitów. Podczas swojej tury gracz będzie wprowadzał do gry kolejną jednostkę, poruszał się i atakował jednostki przeciwników lub ich kopce. Celem gry jest przejęcie kontroli nad wrogimi i neutralnymi Kopcami oraz obrona własnych. Wygrywa gracz, który na koniec rozgrywki będzie władał Kopcami o największej łącznej wartości punktowej.

Przeczytaj dziennik projektanta