kwiecień 20, 2024

czwartek, 09 lipiec 2015 13:42

Jack Black w "Gęsiej skórce"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Gęsia skórka" to film oparty na podstawie bestsellerowej serii książek pod tym samym tytułem, autorstwa R.L. Stine'a. Wcześniej w latach 90. emitowany był również popularny seriali grozy dla dzieci i młodzieży. W najnowszej, pełnometrażowej produkcji, w rolę głównego bohatera, pisarza Stine'a, wcielił się Jack Black, aktor znany z głównie komediowych ról. O czym opowiadać będzie film?

Po przeprowadzce do małego miasteczka młody Zach zaprzyjaźnia się z Hanną. Ich znajomość oparta jest początkowo na niewyjaśnionej tajemnicy, którą nieufna dziewczyna nie chce się podzielić. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Zach poznaje ojca Hanny – R.L. Stine'a (Jack Black), twórcę książek dla dzieci. Niestety, chłopak przypadkowo uwalnia zamieszkujące karty powieści Stine'a duchy i potwory, które opanowują miasteczko. Czy Zachowi, Hannie i pisarzowi uda się zagonić je z powrotem do świata baśni? [opis dystrybutora]

Reżyserem filmu jest Rob Letterman. Scenariusz, autorstwa Scotta Alexandera, Carla Ellswortha, Larry'ego Karaszewskiego i Darrena Lemke'a, powstał na podstawie książek R.L. Stine'a, amerykańskiego pisarza horrorów. Na świecie wydano wiele tytułów z serii "Gęsia skórka" (org. Goosebumps). W Polsce, nakładem wyd. Świat Książki wydano tylko pięć tomów. Każdy z nich zawiera dwie straszne historie.

Wcześniej, w latach 90. powstał również kanadyjski serial, który doczekał się czterech serii. W Polsce początkowo serial wyemitował kanał Fox Kids (od 1998 roku). W latach 2003-2005 serial emitował TV 4. W 2014 roku serial ponownie zaczęły emitować TV Puls i TV Puls 2. 

Polska premiera filmu "Gęsia skórka" planowana jest na 10 listopada 2015 roku.

Zapraszamy do obejrzenia trailera.

Media