Stacja centralna

Tytuł

Wydawca

Tytuł A-Z

# a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
sobota, 06 październik 2018 20:00

Cortex 2. Wyzwania

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lubicie sprawdzać swoją spostrzegawczość i refleks? Nie macie nic przeciwko podejmowaniu wyzwań? Jeśli tak, Cortex 2. Wyzwania na pewno przypadną Wam do gustu.

Cel gry
Celem gry jest zdobyć... mózg! Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, za każde poprawnie rozwiązane zadanie gracze otrzymują kolorowe ćwiartki tego cennego organu. Kto pierwszy zdobędzie cztery i ułoży cały obrazem, wygrywa.

Opakowanie i zawartość
Gra mieści się w niewielkim, zgrabnym pudełku, które zmieści się w każdym plecaku i większości toreb (gdybyście mieli ochotę zabrać ją ze sobą na wypad za miasto, imprezę lub do znajomych). W skład zestawu wchodzą:
- instrukcja;
- 90 kart: 74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 tłoczonych kart faktur;
- 6 układanek z obrazkiem mózgu (każda podzielona na 4 części).

Rozgrywka
Przed przystąpieniem do gry należy rozłożyć 10 kart faktur na stole – przez 30 sekund każdy z graczy może ich dotykać i oglądać. Potem trzeba je złożyć, potasować i odłożyć na bok. Potasowane karty testów układamy w stos na środku stołu i możemy zaczynać grę.

Pierwszy z graczy (najlepiej najmłodszy) odwraca pierwszą kartę ze stosu. Wszyscy grający przypatrują się jej i zastanawiają nad rozwiązaniem. Kto pierwszy na nie wpadnie, zakrywa kartę dłonią i głośno podaje odpowiedź. Następnie pozostali sprawdzają, czy odpowiedział poprawnie. Jeśli tak, zabiera kartę i układa przed sobą. Jeśli nie, odrzuca kartę i traci prawo do odpowiedzi w następnej rundzie.

Na rozwiązanie czeka 8 rodzajów testów:
Wielozadaniowość - pokaż na palcach lewej ręki sumę oczek z czerwonej ręki, na palcach prawej ręki z sumę oczek z ręki niebieskiej, a na głos powiedz sumę oczek z pomarańczowej chmurki.
Spostrzegawczość – jakiego koloru jest wyróżniający się robot?
Kwadraty - ile kwadratów potrzeba do wypełnienia pustej przestrzeni?
Analiza – jakiego koloru są 4 kapsle tworzące jeden rząd?
Wyjątek – który kształt lub kolor pojawia się tylko raz?
Kombinacje – który kształt pasuje kolorystycznie do gwiazdy?
Wejście – które wejścia prowadzą do środka labiryntu?
Wyzwanie – zamknij oczy i dotknij karty z fakturą, a następnie powiedz, co przedstawia.

Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi i zdobyciu karty, gracz kładzie ją przed sobą. Jeśli zdobędzie 2 karty tego samego rodzaju, wymienia je na część układanki z mózgiem. Haczyk tkwi w tym, że jednocześnie można mieć przed sobą tylko 4 karty, więc po zdobyciu piątej trzeba albo ją odrzucić, albo odrzucić jedną z poprzednio już zdobytych. Gra kończy się w chwili, gdy jeden z graczy ułoży cały obrazek.

Podsumowanie

Dlaczego mózg zapytacie. Ano dlatego, że każdy rodzaj testu rozwija inny obszar i wykorzystuje inne funkcje ludzkiego mózgu. Abstrahując jednak od biologii, rozgrywka zapewnia przede wszystkim mnóstwo frajdy. Oprócz koniecznego tu główkowania liczy się także refleks. Świetnie nam się grało w czteroosobowym gronie, ale podejrzewam, że przy osobie mniej lub więcej nic by się pod tym względem nie zmieniło.

Jeśli szukacie dobrej gry towarzyskiej, serdecznie polecam!

Czytany 173 razy

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

12-12-2018
Ex Libris - premiera

12 grudnia premierę ma Ex Libris, najnowszy tytuł linii wydawniczej 2Pionki od Portal Games. Ex Libris to gra o kolekcjonowaniu wyjątkowych ksiąg z jeszcze bardziej wyjątkowymi tytułami! Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego...

Czytaj dalej...
10-12-2018
Noc bez gwiazd

Zapowiedź na Nowy Rok od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Klasyczna międzygwiezdna przygoda w fascynującej opowieści o zbiegu, który niesie nadzieję ocalenia dla świata Wspólnoty. Przez stulecia więziona w Pustce, planeta Bienvenido wraz...

Czytaj dalej...
09-12-2018
Podniebny Harry. Holywoodland. Tom 2

Lipiec 1933 roku. Hollywood, świat pełen cekinów i wielkich pieniędzy! Idealne tło, żeby znaleźć się z daleka od wszystkich... ale nie od kłopotów! Harry Faulkner, były pilot Eskadry Lafayette, ścigany...

Czytaj dalej...